تلگرام بستر جدید کسب و کار در ایران

امروزه یکی از ایده‌های خوب و ناب برای کار در منزل و کسب درآمد در خانه استفاده از بستر بوجود آمده از برنامه تلگرام می‌باشد. کسب درآمد از طریق تلگرام مبحثی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت و چند نمونه از راه‌های آن را نیز برای شما بیان خواهیم کرد. با خواندن این مقاله شما نیز با این مباحث و موقعیت‌های بوجود آمده توسط آن‌ها آشنا خواهید شد.

کسب درآمد از طریق تلگرام

تلگرام و محبوب‌ترین و پر کابرترین برنامه پیام‌رسان در بین کاربران ایرانی می‌باشد. برای این امر دلایل بسیاری مختلفی وجود دارد از امنیت موجود در آن گرفته تا قابلیت‌ها و امکانات فراوان.

امروزه تلگرام علاوه بر اینکه برای گفت‌وگوی‌ها و چت‌های شخصی و گروهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای درآمدزایی و اشتغال نیز به کار برده می‌شود، (با استفاده از قابلیت‌ها و امکانات ویژه درآمدزای موجود در برنامه) به حدی که شاید بهترین ایده برای کسب درآمد از طریق اینترنت استفاده از قابلیت‌ها و امکانات تلگرام می‌باشد، البته در کشور ما ایران.

در این مقاله قصد داریم چند مورد از ایده‌های کسب درآمد از طریق تلگرام را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز به فکر ایجاد یک کسب و کار و شغل جدید هستید و یا دوست دارید کسب و کار خود را در تلگرام توسعه دهید حتما ادامه این مقاله را را مطالعه کنید و با ایده‌های کسب درآمد از طریق تلگرام آشنا شوید.

قابلیت ربات برای کسب درآمد از تلگرام :

قابلیت ربات به منظور توسعه کاربرد این برنامه در اختیار برنامه نویسان و کاربران معمولی تلگرام قرار داده شد. اگر شما نیز برنامه نویس هستید با زبان‌های برنامه نویسی آشنایی دارید می‌توانید از این راه برای درآمدزایی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک ربات بازی دخترانه و یا پسرانه را طراحی کنید و در اختیار کاربران معمولی و یا مخاطبان آن قرار دهید. برای بدست آوردن درآمد از آن نیز می‌توانید بخش‌هایی از برنامه در قبال دریافت وجه آزاد کنید و در اختیار کاربران قرار دهید و یا اینکه کل بازی را پولی کرده و در قبال دریافت هزینه اجازه بازی را برای کاربران صادر کنید.

نمونه‌هایی از ربات‌های موفق تلگرامی که در حال فعالیت هستند را می‌توان الگو قرار داد، ربات‌هایی مانند “هم صحبت من” “حرفتو ناشناس به من بزن” که از همین طریق به درآمدهای بالای رسیده‌اند. البته همانطور که گفته شد برای شروع این کار شما باید برنامه نویسی را یاد بگیرید.

کانال‌های تلگرامی :

از قابلیت‌های جذاب تلگرام که در اختیار کاربران قرار گرفته و قابلیت پولسازی و درآمد زایی را دارد کانال می‌باشد. استفاده از کانال مرسوم‌ترین و شاید بتوان گفت آسان‌ترین راه برای کسب درآمد از طریق تلگرام می‌باشد به این صورت که شما با انتخاب یک موضوع جذاب و مناسب برای کانال و افزایش ممبر تلگرام و همچنین با یادگیری روش‌های مدیریت کانال می‌توانید یک بستر مناسب برای ایجاد کسب و کار برای خود بسازید. بعد از این کار و با افزایش تعداد ممبرهای کانال شما می‌توانید از روش‌هایی مانند تبلیغات پول سازی کنید.

کانال‌های تلگرامی به دوسته عمده تقسیم بندی می‌شوند که در زیر به آن‌ها اشاره شده است :

  • کانال‌های فروشگاهی: اگر فروشگاهی دارید و یا اینکه قادر به فروش محصولی جذاب هستید می‌توانید یک کانال در تلگرام برای خود باز کنید و از آن برای فروش محصولات خود استفاده کنید. این کار در کشورما ایران بسیار رایج است و کسانی که توان مالی کافی برای ایجاد سایت فروشگاهی ندارند از این روش استفاده می‌کنند.
  • کانال‌های محتوا محور: در این حالت شما باید کانالی با یک موضوع جذاب و پرطرفدار ایجاد کرده و در حوزه آن اقدام به تولید محتوا و انتشار پست کنید که این کار نیز نیازمند دانستن اصول تولید محتوا و انتشار آن برای تلگرام می‌باشد. بعد از بالا رفتن تعداد ممبرهای کانال، شما می‌توانید در قبال دریافت وجه در کانال خود پست‌های تبلیغاتی منتشر کنید.

البته در هر دو حالت، پیشنهاد ما برای افزایش اعضای کانالتان، استفاده از روش‌های اصولی و طبیعی و یا به عبارتی روش افزایش ممبر واقعی است. وگرنه روش‌های اشتباه از جمله افزایش ممبر فیک، به هیچ دردی نخورده و بازدهی نخواهد داشت.

گروه‌های تلگرامی :

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از طریق تلگرام استفاده از قابلیت گروه و یا سوپر گروه می‌باشد. این روش بیشتر برای کارهای فروشگاه‌هاهی و پشتیبانی کابرد دارد و برای فروش کالا به کار می‌رود. شما می‌توانید یک گروه تلگرامی برای فروشگاه و یا حتی محصول خود باز کنید و با مشتریان خود در ارتباط باشید و سفارشات را از این طریق از آن‌ها دریافت و مدیریت کنید. گفتنی است که بعد از اضافه شدن امکان ساخت کانال، این روش دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بیشتر برای پشتیبانی فروشگاه از آن استفاده می‌شود.

گروه‌ها نیز مستلزم افزایش اعضا و ممبر می‌باشند تا به نتیجه و بازده برسند زیرا هیچ رسانه‌ای بدون مخاطب، رسانه محسوب نمی‌گردد. در این حالت هم روش‌های اصولی برای افزایش اعضا پیشنهاد می‌کنیم اما اگر در هر صورت توانایی افزایش اعضا بطور واقعی را در ابتدای کار ندارید، می‌توانید از روش افزایش ممبر آفلاین استفاده کنید که به مراتب بهتر از روش‌های ممبر فیک می‌باشند.

سه مورد از روش‌های کسب درآمد از طریق تلگرام را مطالعه کردید. امروزه بسیاری از افراد با استفاده از همین روش‌های ساده و کم هزینه توانسته‌اند به درآمدهای بالا دست پیدا کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای دسترسی به سایر مطالب مفید و باکیفیت که به صورت روزانه منتشر می‌گردند به وبسایت مجله صورتی ها به نشانی زیر مراجعه کنید.

 موضوع قالب وبلاگ خود را در کادر زیر وارد کرده و روی عبارت جستجو کلیک کنید

مثال:قالب وبلاگ عاشقانه


گذارش اشکال
آموزش تعویض قالب
آموزش وبلاگ نويسي