سئو وردپرس راحت تر هست یا جوملا

سئوی وردپرس یا جوملا ؟،کدام یک را باید برای طراحی سایت مورد نظر انتخاب کنیم؟ اگر در اینترنت نگاهی به چنین سوالاتی بیندازید متوجه خواهید شد که هرکسی بنابر تخصص و تسلط خود یکی از این سیستم های مدیریت محتوا را درباره سئو برتر میداند، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار قدرتمند است که در بیش از ۶۰ درصد وب سایت های امروزی مورد استفاده قرار گرفته است و در رتبه بعدی هم جوملا قرار دارد. پس در همین ابتدا میتوان دید که وردپرس با اختلاف کمی جلوتر است (طبق آمار). برای این که بدانید سئوی وردپرس یا سئو جوملا کدام بهتر است در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

سئو چیست و سئو بودن سایت به چه معنی است؟

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است .باید بدانید که امروزه رقابت بر سر به دست آوردن رتبه اول گوگل در بین تمامی کسب و کار های آنلاین به شدت در حال اجرا است.منظور از سئو این است که شما بتوانید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو خصوصا گوگل بهینه کنید تا از دید این موتورهای جستجو وب سایت شما مناسب به نظر برسد و وقتی یک وب سایت امتیاز سئوی خوبی را داشته باشد در نتایج جستجوها دیده خواهد شد و هر چقدر امتیاز سئوی سایت بالاتر برود در صدر نتایج قرار می گیرد.پس در کل میتوان گفت سئو یعنی شما وب سایت خود را به بهترین شکل برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

سئوی وردپرس یا جوملا، کدام بهتر است؟

یکی دیگر از سوالاتی که در مورد انتخاب سیستم مدیریت محتوا بین وردپرس و جوملا بیان می شود، این است که بین سئوی وردپرس یا جوملا کدام را انتخاب کنند. همان طور که اشاره شد این بستگی دارد به تبحر طراحان سایت. ولی به دلیل این که وردپرس دارای ابزارهای بسیار بیشتری است و امکان اضافه کردن قابلیت و تغییرات در ساختار وردپرس بسیار راحت تر امکان پذیر است در نتیجه میتوان قوانین سئو را در وردپرس بهتر پیاده سازی کرد و با موتورهای جستجویی نظیر گوگل هماهنگ نمود.

سئو وردپرس

امکانات سئوی وردپرس یا جوملا

جوملا و وردپرس هر دو دارای پلاگین ها و امکانات بسیار خوبی برای سئو و بهینه سازی سایت هستند ولی وردپرس به گونه ای طراحی شده است که اولا دارای پلاگین های بسیار پیشرفته ای است و همچنین حدود ۹۰ درصد این پلاگین ها،با تمام امکانات خوبی که دارند، رایگان هستند. دوم این که هر فردی بخواهد بر روی وردپرس کار کند بدون نیاز به تخصص خاصی خواهد توانست حتی بر روی سئوی سایت خود کار کرده و بهینه سازی سایت را انجام دهد در حالی که جوملا در این موارد طبق تجربیات، کمی ضعیف تر عمل کرده است و بسیاری از پلاگین های جوملا پولی هستند و همچنین برای کار خصوصا برای افراد نه چندان حرفه ای کمی دشوار خواهد بود.

همچنین به دلیل این که دست بردن به کدهای وردپرس مانند تغییرات بخش header،Body و یا footer در وردپرس راحت تر و قابل فهم تر است و به راحتی میتوان با استفاده از تغییرات در کد ها به منظور بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو وضعیت سئوی سایت را بهتر کرد.

سئوی سایت به چه چیزهایی بستگی دارد؟

موتورهای جستجویی نظر گوگل دارای دستورالعمل های خاصی برای امتیاز دهی به سایت ها می باشد به همین دلیل باید در زمان کار بر روی وضعیت سئوی سایت به الگوریتم های گوگل توجه شود.البته الگوریتم های گوگل بسیار زیاد است شاید بیش از ۲۰۰ الگوریتم که خب نیازی نیست تمامی این ۲۰۰ مورد در نظر گرفته شود بلکه کافی است که موارد مهم چه در جوملا و یا وردپرس در نظر گرفته شود مانند محتوای مناسب و استفاده مناسب از کلمات کلیدی.پس میتوان در پاسخ به این سوال که سئوی وردپرس یا جوملا این پاسخ را داد که در هر دو سیستم مدیریت محتوا باید بتوانید از کلمات کلیدی به درستی استفاده کرده و محتوای خوبی را برای کاربران ایجاد کنید.

سئوی وردپرس یا جوملا از دیدگاهی دیگر

همان طور که گفته شد سئوی سایت از دیدگاه گوگل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد ولی این دلیل بر پیاده سازی تمامی فاکتورها در سایت نیست و حتی نمی توان همه موارد الگوریتم را در سایت پیاده سازی کرد. مهمترین مسائل در سئو به این شرح است:

محتوای مناسب،به روز و کاربر پسند،استفاده از تصاویر به همراه Alt تصاویر،استفاده از کلمات کلیدی به اندازه مناسب و مرتبط و یا لینک دادن مطالب مرتبط به یکدیگر.همین چند موارد از اصلی ترین مسائل در بهینه سازی وب سایت هستند. این که وردپرس دارای امکانات بیشتری نسبت به جوملا است در زمینه سئو یک مسئله فنی است نه اصل سئو.پس این که سئوی وردپرس یا جوملا بهتر است میتوان گفت یک سوال نه چندان مناسب است و در این میان این محتوای مناسب است که ۸۰ درصد ماجرا را شامل میشود و ۲۰ درصد باقی مربوط به ابزارها نظیر پلاگین ها است.موضوع قالب وبلاگ خود را در کادر زیر وارد کرده و روی عبارت جستجو کلیک کنید

مثال:قالب وبلاگ عاشقانه


گذارش اشکال
آموزش تعویض قالب
آموزش وبلاگ نويسي