چرا داشتن سایت به پیش‌نیاز اصلی کسب و کارها بدل گشته است؟

امروزه یکی از مشکلات جوانان ایجاد یک کسب و کار موفق، با درآمد مناسب می‌باشد. باید این واقعیت را قبول کنیم که دیگر کسب و کارهای سنتی پاسخگوی نیاز مشتریان نیستند و نمی‌توان به شیوه سنتی کسب و کار را پیش برد. اگر می‌خواهیم کسب و کاری موفق و پرسود داشته باشیم باید به فکر گسترش کسب و کار خود با روش‌های نوین و بروز باشیم و یا ایجاد کسب و کاری جدید با روش‌های نوین. یکی از کارهایی که باید در ابتدای این راه انجام داد طراحی یک وبسایت مناسب و همسو با کسب و کار است. به دلیل اینکه ایجاد یک وبسایت هزینه بر است و نیاز به سرمایه اولیه دارد این سوال پیش می‌آید که مزایای داشتن سایت چیست و یا بهتر بگوییم چه توجیهی وجود دارد که این هزینه برای طراحی سایت انجام شود.

مزایای داشتن سایت

مزایای داشتن سایت

داشتن یک وبسایت مزایای بسیار زیادی دارد حتی شاید بیشتر از حد تصور شما. ما در این مطلب برخی از مهم‌ترین مزایای داشتن سایت را برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد. همراه ما باشید.

حرفه‌ای بودن کسب و کار :

اگر می‌خواهید کسب و کاری با طول عمر بالا داشته باشید باید یک وبسایت همسو با کسب و کار خود نیز طراحی کنید. داشتن یک وبسایت نشانگر آینده‌نگری شما در کسب و کارتان است و این ذهنیت را در مشتریان شما ایجاد خواهد کرد که افرادی حرفه‌ای و آینده‌نگر بر سر کار هستند. همین امر باعث می‌شود اعتماد مشتریان بیش از پیش به شما جلب شده و با خیالی آسوده‌تر با شما در ارتباط باشند.

با وجود وبسایت برخی از کارها رنگ و بوی رسمی‌تر به خود می‌گیرد که خود نشانگر حرفه‌ای بودن شما خواهد بود مانند ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل وبسایت. استفاده از ایمیل و یا شماره تماس‌های شخصی برای ارتباط با مشتری آماتور بودن کار شما را به مشتری می‌رساند ولی وبسایت این امکان را به شما خواهد داد که از طریق ایمیل خود سایت با مشتریان ارتباط برقرار کنید. حتی برای برقراری ارتباطات کاری با همکاران نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

افزایش میزان ارتباط با مشتری و پشتیبانی آنلاین:

یکی از مشکلاتی که کسب و کارهای سنتی دارند مشکل ارتباط با مشتریان است. در این نوع کسب و کارها مشتری برای ارتباط با شما باید به صورت حضوری حاضر شود و یا اینکه از طریق تماس به شما متصل شود. این درحالی که داشتن وبسایت به کل می‌تواند این مشکلات را حل کند. شما می‌توانید سوالاتی که مشتریان از شما به صورت مکرر سوال می‌کنند را به همراه پاسخ آن‌ها در سایت خود بنویسید و هم اینکه توضیحات کامل در مورد کسب و کار خود و حتی محصولات. این امر باعث می‌شود از این پس سایت شما پاسخ گوی مشتریان شما باشد. همچنین می‌توان پشتیبانی آنلاین در سایت راه‌اندازی کرد تا مشتریان با خیالی آسوده روند کار خود را در سایت پیش بگیرند.

دسترسی به مشتریان بیشتر:

دسترسی به مشتریان بیشتر یکی دیگر مزایای داشتن سایت می‌باشد. داشتن یک وبسایت به این معنی است که تمام کسانی که به اینترنت دسترسی دارند و به دنبال خدمات کسب و کار شما هستند می‌توانند مشتری شما شوند. اگر در فضای آنلاین حضور نداشته باشید یعنی عملا تمامی این مشتریان را از دست داده‌اید و برای خود محدودیت ایجاد کرده‌اید. البته برای اینکه بتوانید برند خودتان را به مخاطبانی که به دنبال خدمات شما هستند بشناسانید باید اصول سئو را در سایت خودتان رعایت کنید و در موتورهای جستوگر شناسایی شوید. برای محقق سازی این امر نیز می‌توانید از خدمات سئو که شرکت‌های مختلف از جمله متاوب ارائه می‌دهند استفاده کنید.

افزایش شانس رقابت:

شاید شما نتوانید برای کسب و کار خود مانند شرکت‌های بزرگ هزینه‌های خیلی کلان انجام دهید مثل خرید دفتر کاری و یا فروشگاه خیلی بزرگ در بهترین مکان شهر ولی می‌توانید با طراحی یک سایت حرفه‌ای و شیک خودتان را به عنوان یک شرکت بزرگ معرفی کنید که قادر است با دیگر رقبا رقابت کرده و حتی از آن‌ها پیشی بگیرد. زیرا زمانی که یک مشتری به سایت شما مراجعه می‌کند دفتر کاری و حتی نحوه انجام کار شما را مشاهده نمی‌کند و فقط می‌تواند حرفه‌ای بودن شما را از میزان خدمات ارائه شده در سایت بسنجد.

این‌ها فقط برخی از مزایای داشتن سایت می‌باشد که ما به شما معرفی کردیم. داشتن وبسایت مزایایی فراتر از این موارد را دارد. متاوب یکی از شرکت‌های معتبر در این حوزه است که می‌تواند با هزینه مناسب و کیفیت عالی تمامی این مزایا را برای شما فرآهم کند.موضوع قالب وبلاگ خود را در کادر زیر وارد کرده و روی عبارت جستجو کلیک کنید

مثال:قالب وبلاگ عاشقانه


گذارش اشکال
آموزش تعویض قالب
آموزش وبلاگ نويسي